Szafy na tajne dokumenty – jak przechowywać akta?

Biuro jest miejscem, gdzie wszystko winno być należycie zorganizowane – nieporządek w dokumentach może być powodem większych lub mniejszych błędów. Chaos jest przeciwieństwem sprawnie funkcjonującego biura i należy go jak najszybciej wyeliminować. Jednym z podstawowych mebli biurowych są szafy na dokumenty – dzięki nim można utrzymać porządek i uniknąć smutnych konsekwencji nieposegregowanych dokumentów.

Szafa jako królestwo organizacji

Szafa na dokumenty pozwala na uszeregowanie wszystkich papierów, a posegregowanie wszystkich dokumentów to już połowa sukcesu. Takie działania sprawiają, iż znacznie podnosi się komfort pracy, a wszystkim pracownikom pozwala uniknąć zbędnego stresu – nie są oni skazani na nerwowe poszukiwania dokumentów, ponieważ leżą one posortowane w szafach na dokumenty. Posegregowane dokumenty powinny być priorytetem każdego biura, wszak to właśnie świadczy o jego profesjonalizmie. Dzięki zachowaniu porządku nie ma co się martwić o ewentualne zguby.

Szafa na dokumenty – rozmiary, wykonanie, deisgn

Firma Gaudia zajmuje się sprzedażą mebli firmowych i w swojej ofercie ma także różne rodzaje szaf na dokumenty. Istotnym elementem biura jest szafa na dokumenty niejawne, ponieważ przechowywanie tychże obarczone jest specjalnymi wytycznymi. Szafy na dokumenty niejawne, czyli inaczej szafy metalowe klasy A przeznaczone są do składowania dokumentów poufnych lub ważnych rzeczy. Znaleźć tutaj można: akta osobowe, ważne pieczątki, rzeczy firmowe czy inne wymagające specjalnego nadzoru przedmioty. Szafy metalowe na akta produkowane są w określonej szerokości: 700, 900, 1000, 1200, 1300 milimetrów. Firma Gaudia oferuje również między innymi szafy certyfikowane w klasie A – dzięki nim możliwe jest przechowywanie dokumentów w formacie A4. Gaudia zajmuje się także sprzedażą szaf wzmocnionych serii ST z certyfikatem klasie A – produkty takie określić można mianem szaf pancernych. Stworzone zostały z grubszej (1,5-2 mm) blachy, co nadaje im większą trwałość, są również cięższe. Szafy tego rodzaju nierzadko spotyka się w instytucjach publicznych – w różnych administracjach, biurach etc.

Szafy do przechowywania dokumentów – jakie są rodzaje?

Firma Gaudia oferuje takie przedmioty jak:

  • szafy na dokumenty klasy B (a więc dokumenty tajne),
  • szafy na dokumenty klasy S1 (szafy przeznaczone do przechowywania dokumentów niejawnych, czyli takich z klauzulą „tajne”),
  • szafy na dokumenty S2 i 0 (do składowania dokumentów oznaczonych klauzulą „ściśle tajne”)
  • szafy metalowe na akta klasy C (przeznaczone do trzymania dokumentów niejawnych o klauzuli „ściśle tajne”),
  • sejfy i szafy ognioodporne (producenci: Valberg, Metalkas), które oferowane są w różnych klasach.

Przechowywania dokumentów – nie bagatelizujmy tego

Bezpieczeństwo informacji i przetwarzania danych osobowych to sieć procedur, których celem jest zminimalizowanie ryzyka utraty danych czy też nawet dostania się ich do rąk osób nieupoważnionych. RODO niedawno wprowadziło też pewne standardy kontroli oraz ochrony mających zwiększyć ochronę danych osobowych. Za wszelką ignorancję czy niedbałość na tym polu grozi odpowiedzialność karna. Podstawowym celem jest chronienie dokumentów przed utratą, uszkodzeniem, udostępnieniem osobom nieupoważnionym, zabraniem przez osobę nieuprawnioną czy bezprawnych przetwarzaniem. I właśnie tutaj z pomocą przychodzi firma Gaudia wraz z propozycjami swoich szaf na dokumenty.

Polecane artykuły